İkizler Burcu Neden Sevilmiyor?

İkizler Burcu Neden Sevilmiyor? Bu burcun insanı tıpkı doğduğu mevsim gibi sıcak, neşeli hatta uçarıdır. Üstelik şaşırtıcı biçimde hızlı iletişim kurarlar, doğalarındaki bitmek tükenmek bilmeyen merak duyguları sebebiyle zaman zaman da eleştirilirler. Dolayısıyla bu özellikleri İkizler burcu için zaman zaman olumsuz sonuçlar da doğurabilir.

İkizler Burcu Neden Sevilmiyor?

İkizler Burcu’nun Son Derece Hızlı Çalışan, Keskin Bir Zekası Vardır. Bu Durum Onun Meraklı Zihni İle Birleştiğinde Zaman Zaman Başına İş Açabilmektedir İkizler insanı her düşündüğünü zihninin hızı ve pratikliği ile dile getirdiği için zaman zaman yanlış anlaşılır ve bu özellik sonucu patavatsız olarak yorumlanabilir. Bunun yanında zihni son derece hızlı ve ayrıntıcı çalıştığı için olaylar ile söylemler arasında çabucak bağ kurar ve kurduğu sebep sonuç ilgisini herkesle paylaşır. Bu sebeple “dedikoducu” olarak da nitelendirilir. Oysaki İkizler insanı yalnızca bilgiyi edinmeyi ve paylaşmayı sevmekte, düşündüğünü söylemekte de herhangi bir çekince duymamaktadır. Bir başka eleştirildikleri husus da meraklı olmalarıdır.

İkizler Burcu Neden Sevilmiyor

İkizler Burcu Neden Sevilmiyor

İkizler İnsanı Çok Merak Eder

Ebette ki her burç meraklı olabilir ama ikizler insanının merak düzeyinin diğer burçlara nazaran daha yüksek olduğu söylenebilir.  İkizler İnsanı Çok Merak Eder, Çok Düşünür, Çok Araştırır Ve Araştırdığı Bilgiyi Derhal Paylaşmak İster

Her burç, çoğunlukla yöneticisi olan gezegenin mitolojideki karşılığı ile ilişkilendirilir. Bu yüzden astrolojiyi anlayabilmek için gezegenlerin sembolizmini incelemekte de yarar vardır. Bilindiği gibi İkizler Burcunun gezegeni Merkür’dür ve sıralanan özelliklerin tamamı Merkür’ün mitolojideki karakteristik özelliklerinden ileri gelir.

Nitekim Merkür Astroloji’de “Hermes” adıyla bilinen ve Olympos Dağı’nda tanrılar arasındaki iletişimi sağlayan, son derece hızlı, akıllı, zeki ve pratik olan haberci – tanrıdır. Zaman zaman merakı ve patavatsızlığından dolayı pek çok kişinin başına açtığı işlerden dolayı Zeus tarafından cezalandırılsa da sonunda hep iyi kalpliliği sayesinde affedilmiştir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. İkizler Burcu Karakteri İkizler Burcu Neden Sevilmiyor? için yorumda bulun

    İkizler Burcu Neden Sevilmiyor? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İkizler Burcu Neden Sevilmiyor? için ilk yorumu yapabilirsin.